„Odrzuć jego wyroki, a wszystko stanie się proste… Rzeczy są takie, jakimi czyni je Twoja opinia, a ta opinia mieszka w Tobie.
Możesz ją odmienić, kiedy tylko zechcesz, a wówczas granice same się wygładzą i wszystko się wyciszy: morze spokojne, niebo bezchmurne” – Marek Aureliusz – cesarz rzymski i filozof

Stres jest nielubiany, jak natrętny sąsiad. Możemy chować się w domu i przez całe dnie bardzo ostrożnie się skradać, by na niego nie trafić, prędzej czy później i tak go spotkamy.
Wielu wydarzeń i sytuacji życiowych nie jesteśmy w stanie przewidzieć, tym bardziej uniknąć, zdarzają się nagle i nieoczekiwanie.
W dzisiejszej rzeczywistości stres nas dopada prawie wszędzie, w pracy, w szkole, w domu, możemy nauczyć się go kontrolować.
Niewielki stres może działać na nas pozytywnie, mobilizując do działania, przyspieszać reakcje. Jednak jego korzystne efekty ograniczają się do sprawności wykonywania pracy, bez pozytywnego wpływu na nasz organizm. W początkowej fazie odpowiednia dawka stresu pomoże nam wykonać jakieś zadanie, natomiast długotrwały jego wpływ na organizm ogranicza nasze możliwości działania, utrudnia przetwarzanie informacji i uniemożliwia kontrolowanie życia.

Na czwartkowym spotkaniu porozmawiamy o tym czy w ogóle jesteśmy w stanie poradzić sobie ze stresem. Toastmasterem wieczoru będzie Ilona Kowal znana nam z pozytywnego nastawienia do świata i wiecznego uśmiechu 🙂

Serdecznie zapraszamy!