Już 9 maja w naszym klubie będzie miało miejsce szczególne wydarzenie. 
To szansa dla każdego, kto chce połączyć ambicje związane z rozwojem, sposobności ku temu i sprzyjające warunki
 
Dnia 9 maja odbędą się wybory do Zarządu naszego klubu.
7 osób, 7 ról, rok zmieniającej wszystko przygody rozwojowej.
Spotkanie będzie składało się z dwóch części – wystąpień publicznych wraz z ich ocenami oraz z wyborów właściwych, czyli głosowania do Zarządu.
Wybierzemy Liderów, którzy poprowadzą nas ku rozwojowi klubu i siebie samych.
W szczególności zapraszamy naszych Członków. 
Potrzebujemy 50% obecności, by wybory mogły okazać się ważne. Pamiętajmy o rzetelnej i obiektywnej ocenie, uwzględniającej przygotowane pod wybory wystąpienie oraz dotychczasowy wkład Mówcy w kształt klubu.
 
Zarząd, a cóż to za szczególne miejsce? 😉
 
W zarządzie pracujemy zgodnie z naszymi możliwościami, szanując nasz czas i zdolności.
Uzupełniamy się. Dzielimy rozwiązaniami. Decydujemy razem. Jeśli teraz myślisz, że właściwie to mógłbyś / mogłabyś wstąpić, ale boisz się, że nie podołasz i wyłożysz się na jakimś projekcie, wiedz, że skuteczności i opanowania uczymy się w praktyce. Im szybciej to zrozumiesz i wypróbujesz, tym lepiej dla Twojej kariery, ról społecznych i samego siebie. 
Posiadanie tytułu prezesowskiego przez nazwiskiem tylko potwierdzi, że jesteś człowiekiem czynu i rezultatu, a to cenią wszyscy – pracodawcy, klienci, środowiska w których jesteśmy działaczami.
Zarząd to idealne do wzrostu, eksperymentowania i weryfikowania życiowych planów na siebie miejsce.
Nieważne, czy już jesteś profesjonalistą czy dopiero, dzięki naszemu Klubowi, chcesz się nim stać – zapraszamy Cię. Potrzebujemy ludzi o różnych poziomach doświadczenia i kompetencji, o różnym podejściu do życia. 
W różnorodności i współdziałaniu siła i efekt.
 
Dla kogo rozważenie wyborów okazje się słuszną decyzją? 🙂
 
– Czujesz, że nie do końca spełniasz się w swojej dotychczasowej pracy? Rozważasz zmianę, ale jest jeszcze za wcześnie na decyzje? Sprawdź się na innym polu, w innym środowisku. Poczuj, jak Ci jest ze zmianą. Czy naprawdę jesteś gotowa / wy na nowe obowiązki. Rola w Zarządzie jest odpowiedzialna, ale nie tak obciążająca.
– Jesteś studentem / studentką i szukasz przestrzeni, w której możesz się realizować? Szukasz dla siebie rozwijającej roli, ale spotykasz się z tym, że wszędzie pytają o doświadczenie i dokonania? Zdobądź je w Toastmasters, obejmując rolę w Zarządzie.
– Jesteś obecnie na takim etapie w życiu, że masz więcej czasu? Chcesz go zagospodarować w pożyteczny sposób, pomóc ludziom, zrobić coś dobrego, przyczynić się do Większej Idei? Na takich ludzi czekamy!
 
Zarząd Toastmasters czeka na ludzi z inicjatywą, gotowych uczyć się swoich ról w praktyce.
 
Pomyśl tylko. Będziesz miał / miała możliwość wpływania na kształt rozpoznawalnego klubu, jednego z czołowych klubów rozwojowych na świecie. Jedna, katowicka “filia”, a energia idzie na cały świat. Energia rozwoju – przełamywania barier, realizowania ambicji, sprawdzania się w nowych rolach.
 
Pełniąc już rolę w Zarządzie, będziesz mogła / mógł liczyć na wsparcie całego Zespołu i Prezesa, na byłych członków zarządu. Przyświeca nam ten sam cel. Niech nie zniechęca Cię myśl, że czeka Cię dużo wytężonej pracy – stworzysz sobie Zespół. 
 
Tak, to do Ciebie, który / która zastanawiasz się od dawna czy by tu nie spróbować 😉
 
Przygotuj wystąpienie, które będzie opierać się na Twoich motywacjach i chęci do działania. 
Stań przed nami i przekonaj nas, że to właśnie Tobie mamy powierzyć daną rolę.
Znamy Cię nie od wczoraj, wybór będzie łatwy.
Tylko stań przed nami, jak zazwyczaj – występując, z tą jedną, ważniejszą prośbą – wybierzcie mnie 😉 
 
Zapraszamy także Gości.
 
Nasze wydarzenie jest otwarte dla Gości, czyli dla tych, którzy głosować nie mogą. To dobra okazja, by zapoznać się z argumentacją popierającą dane role, czyli dowiedzieć się z czym tak naprawdę wiąże się działanie w Zarządzie.
W dzień wyborów nasze wystąpienia są jeszcze lepsze, na najwyższym poziomie. 
Jesteś Gościem? Wpadnij, zobaczyć, jak powinno wyglądać profesjonalne wystąpienie a’la expose.
Do zobaczenia w czwartek 09 maja!
Wstąpienie do Zarządu będzie z pewnością rokiem zmian dla każdego, kto się tam znajdzie. Zmian na lepsze, bardziej perspektywiczne, zaskakujące i nieporównywalne z czymkolwiek gdzie indziej 😉 
Spotkanie poprowadzi ustępujący Prezes Silesia Toastmasters – Mateusz Wrona.
Justyna Poluta