Wystąpienia publiczne wywołują różne emocje. Jedni odczuwają ekscytację, kiedy pojawiają się na scenie przez swoją publiką. Drudzy stronią jak od ognia, by przypadkiem nie oparzyć się.

Co jest w przemawianiu publicznym, że ludzie aż tak się go boją? Na myśl nasuwa się jedno – ocena. Każdy z nas był bardziej lub mniej przychylnie przez kogoś oceniony. Ktoś usłyszał niemiłe słowa, które zakodowały się w jego umyśle jako zagrożenie.

Jaki jest tego efekt? Wspomniany strach. Lęk przed wypowiedzeniem się. Obawa nawet wtedy, gdy wewnętrznie czujemy, żeby zabrać głos w ważnej sprawie, ale zamiast tego siedzimy cichutko licząc na reakcję kogoś innego.

Jak przełamać impas milczenia, gdy chcemy powiedzieć swoje?!

Jeśli chcesz poznać podstawowe elementy przemówień, przyjdź na czwartkowe spotkanie klubu mówców i liderów Silesia Toastmasters oraz jednocześnie na drugą część “Podstaw wystąpień publicznych”, którego gospodarzem będzie Paweł Ślimok. Dowiemy się o:
– mowie ciała tj. postawie, poruszaniu się, gestykulacji i kontakcie wzrokowym;
– modulacji głosu tj. cechach charakterystycznych dobrego głosu, oddechu i pauzie.

Na co dzień – introwertyk i idealista regenerujący siły wśród ciszy. Lubiący zagłębiać się w świat oglądanych przez siebie filmów. Czytać książki, które uczą czegoś nowego, praktycznego, skłaniają do refleksji i pomagają zrozumieć siebie, innych i otaczający go świat. Chcąc się zrelaksować lub dodać sobie energii zatapia się w dźwięki ulubionej muzyki. Jakiej? Zapytajcie go sami!

 

 

Czym jest Toastmasters?
Jest to organizacja non-profit z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca ponad 15,4 tys. klubów na świecie i ponad 332 tys. członków.

Kluby Toastmasters to miejsce spotkań najróżniejszych ludzi z najróżniejszych środowisk, z różnym doświadczeniem życiowym, wykształceniem, w różnym wieku i o często odmiennych poglądach. Niesamowita mieszanka odmienności, którą łączy jeden cel – w przyjaznej atmosferze, poprzez obejmowanie ról w klubie, ze spotkania na spotkanie stawać się lepszym mówcą i naturalnym liderem.

Każde spotkanie to świetna atmosfera, pozytywni ludzie, ogromna dawka praktycznej wiedzy – to właśnie są cechy charakterystyczne naszych spotkań 🙂

Jeśli chcesz:
– poznać ciekawych ludzi,
– nauczyć się przemawiania publicznego przed mniejszą i większą publicznością,
– rozwinąć umiejętności liderskie, w tym efektywną komunikację, organizację czasu, budowanie zespołu,
– nauczyć się prezentowania własnych pomysłów i poglądów,
– nauczyć się poprawnej struktury wypowiedzi, przekonywania innych do swoich racji, prawidłowej postawy, gestykulacji i mowy cała, używania głosu,
– rozwinąć umiejętności efektywnego słuchania oraz dawania konstruktywnej informacji zwrotnej,
– wykształcić umiejętność improwizacji, to jest to miejsce dla Ciebie!

Spotkanie klubu jest BEZPŁATNE i dostępne dla gości pod adresem –
ul. Wita Stwosza 7, 40-040 Katowice, Polska
(1 piętro / sala konferencyjna 110) w godzinach 18:15 – 21:15.

 

Zapraszamy serdecznie!!!