Zapraszamy wszystkich członków Klubu Mówców i Liderów Silesia Toastmasters na 14 odsłonę Sceny Zaawansowanej. Spotkanie ma charakter zamknięty i jest niedostępne dla gości. Wstęp tylko dla członków Klubu Mówców i Liderów Silesia Toastmasters.

Co to takiego ta “Scena Zaawansowana”? To dodatkowe miejsce do ćwiczeń i przeznaczone wyłącznie dla członków klubu Silesia Toastmasters. To przestrzeń do poprawy, głównie jednej umiejętności na jednym spotkaniu. Nastawiona na to, czego potrzebują klubowicze w ilości większej niż dostępny czas na regularnym czwartkowym spotkaniu.

 

Temat: Podstawy Mentoringu

By być skutecznym mentorem i odnosić z tego tytułu korzyści, trzeba najpierw stać się wyróżniającym mentorowanym, bo jak chcesz być mentorem, jeżeli samemu nie przykładasz się do swojego rozwoju? Jaką chcesz przekazać wiedzę, jeżeli zaniedbujesz jej zdobywanie?

Zacznij najpierw od siebie. Gdy obejmujesz rolę np. chronometrażysty na spotkaniu, stajesz się w pewnym sensie mentorem. Wygłaszasz raport z wykonania funkcji, z obserwacji. Potrafisz docenić, a także wskazać obszary do poprawy. I jeszcze dajesz wskazówki, jak te obszary poprawić. Czyż nie tego, podopieczny oczekuje od mentora? A może to tylko kropla w morzu potrzeb?
Dlatego warsztat „Podstawy Mentoringu” jest dla wszystkich członków Klubu Mówców i Liderów Silesia Toastmasters.

Podstawy Mentoringu wprowadzą Cię w głąb Toastmasters. Wejdziesz do źródła. Dotkniemy korzeni, z których budujemy solidne fundamenty. Czyli podstawy Naszego trwałego rozwoju.

 

Główne aspekty warsztatu:

  1. Najważniejszy cel edukacyjny w Toastmasters.
  2. Skuteczne narzędzia wspomagające Twój rozwój w Klubie Mówców i Liderów Silesia Toastmasters
  3. Odpowiedzi na nurtujące pytania członków klubu o mentoringu.

Dlaczego warto przyjść?

 

Twoje korzyści

  • Sprawdzisz czy wiesz/pamiętasz, jaki jest najważniejszy cel edukacyjny w Toastmasters. Bo jeśli o nim zapomnisz, lub co gorsza go nie znasz…to po pewnym czasie dopadnie Cię stagnacja. Poczucie, że się nie rozwijasz…Przynajmniej tak jak tego chcesz.
  • Poznasz 11 skutecznych narzędzi wspomagających Twój rozwój w Klubie Mówców i Liderów Silesia Toastmasters (w tym praktyczne zajęcia podczas warsztatu).
  • Mentorowani dowiedzą się, co powinien przekazać im mentor, a mentorzy przypomną sobie, co powinni przekazać mentorowanym.
  • Wiedza i praktyka, którą nabędziesz podczas warsztatu przyda się Tobie nie tylko w Klubie, ale i poza nim.
  • Dostaniesz dodatkowo coś unikalnego (Uwaga! Jeżeli potwierdzisz swoją obecność w Easy Speaku do 12.08.2019), co będzie pomocne przy opanowaniu powyższego.

 

Kiedy?
20.08.2019 o 18:15
Gdzie?
ul. Wita Stwosza 7 w Katowicach

 

Warsztat poprowadzi Andrzej Rataj – twórca m.in. Sceny Zaawansowanej. Zaawansowany lider i mówca, członek klubu Mówców i Liderów Silesia Toastmasters z ponad 5 letnim stażem. Mentor z udokumentowanymi sukcesami jego mentorowanych. Wie jak sprawić, by inni rozwijali się szybciej i lepiej.

 

Jego podopieczni piszą i mówią o nim tak:

„Jestem wdzięczny za każdą rozmowę, za każdą radę, jaką dostałem od swojego mentora” – Łukasz T.

„Kiedy idziesz drogą to podnosisz na niej kamyczki (ludzkie blokady, strachy, słabości) robiąc miejsce aby wyrósł tam piękny kwiat 🙂  Przestrzeń dzięki Tobie staje się owocniejsza, żywsza i wartościowsza. Otrzymałeś dar zmieniania ludzkiego życia. To piękny i odpowiedzialny dar, którym się dzielisz”- Paulina B.

„Andrzej jest kowalem…i tym młotkiem zmienia siebie i innych…Nauczyłem się od Andrzeja….drobiazgów, że skoro on potrafi to ja też mogę…Andrzej tak mówi, jak postępuje. I to jest według mnie fenomen” – Tomasz Ł.

 

Na koniec kilka słów, czym jest Toastmasters?

Jest to organizacja non-profit z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca ponad 15,4 tys. klubów na świecie i ponad 332 tys. członków.

Kluby Toastmasters to miejsce spotkań najróżniejszych ludzi z najróżniejszych środowisk, z różnym doświadczeniem życiowym, wykształceniem, w różnym wieku i o często odmiennych poglądach. Niesamowita mieszanka odmienności, którą łączy jeden cel – w przyjaznej atmosferze, poprzez obejmowanie ról w klubie, ze spotkania na spotkanie stawać się lepszym mówcą i naturalnym liderem.

Każde spotkanie to wspaniała atmosfera, świetni ludzie, ogromna dawka praktycznej wiedzy – to właśnie są cechy charakterystyczne naszych spotkań.

Więcej o darmowych i dostępnych dla gości spotkaniach znajdziesz tu:
https://www.facebook.com/SilesiaToastmasters/