Zapraszamy wszystkich członków Klubu Mówców i Liderów Silesia Toastmasters na 15 odsłonę Sceny Zaawansowanej. Spotkanie ma charakter zamknięty i jest niedostępne dla gości. Wstęp tylko dla członków Klubu Mówców i Liderów Silesia Toastmasters.

Co to takiego ta “Scena Zaawansowana”? To dodatkowe miejsce do ćwiczeń i przeznaczone wyłącznie dla członków klubu Silesia Toastmasters. To przestrzeń do poprawy, głównie jednej umiejętności na jednym spotkaniu. Nastawiona na to, czego potrzebują klubowicze w ilości większej niż dostępny czas na regularnym czwartkowym spotkaniu.

Temat: Warsztaty z improwizacji

Jesteś członkiem Toastmasters, więc wyjście przed publikę nie jest dla Ciebie niczym nowym. Znasz gorące pytania, zatem wiesz już coś o improwizacji. Zdarzyło Ci się też pewnie znaleźć się w sytuacji życiowej, kiedy nie byłeś do końca pewien/pewna, co zrobić, aby kompetentnie wykonać zadanie. To świetnie się składa, bo masz dobre zadatki, aby stać się improwizatorem!

Ale co w zasadzie to słowo znaczy? Co będziemy robili, mówiąc, że uczymy się improwizacji?

Otóż:
– wyjdziemy na scenę i wcielimy się w różne postacie, przeżywając rozmaite historie
– będziemy mogli zostać kimkolwiek chcemy, co może być użyteczne, kiedy przemawiamy do tłumu
– nauczymy się, jak współpracować, kiedy ogranicza nas nasza wyobraźnia, ale także wyobraźnia innych osób na scenie
– poznamy techniki, które zwiększą naszą pewność siebie w sytuacjach nieprzewidywalnych.
I co najważniejsze, będziemy się przy tym świetnie bawić.

Warsztat poprowadzi Maciej Polak – Gliwiczanin, urodzony w 1994r. Pasjonat Salsy Cubany Ruedy de Casino od 7 lat oraz improwizacji od lat 4. Współzałożyciel śląskiej grupy improwizacyjnej „robIM PROjekt” i duetu „The Storytellers”. Łączy swoje zdolności na co dzień, będąc tancerzem na scenie, kreatywnym twórcą w pracy i artystą na parkiecie. Jego celem jest stworzenie spektaklu, gdzie możliwa będzie synergia jego różnych zdolności.

Kiedy?
27.09.2019 o godz. 18:15
Gdzie?
ul. Mikołaja Kopernika 14 w Katowicach

Na koniec, kilka słów czym jest Toastmasters?

Jest to organizacja non-profit z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca ponad 15,4 tys. klubów na świecie i ponad 332 tys. członków.

Kluby Toastmasters to miejsce spotkań najróżniejszych ludzi z najróżniejszych środowisk, z różnym doświadczeniem życiowym, wykształceniem, w różnym wieku i o często odmiennych poglądach. Niesamowita mieszanka odmienności, którą łączy jeden cel – w przyjaznej atmosferze, poprzez obejmowanie ról w klubie, ze spotkania na spotkanie stawać się lepszym mówcą i naturalnym liderem.

Każde spotkanie to wspaniała atmosfera, świetni ludzie, ogromna dawka praktycznej wiedzy – to właśnie są cechy charakterystyczne naszych spotkań.