W dobie komunikatorów internetowych Messengera, WhatsAppa i wielu innych oraz coraz częstsze przebywanie w przestrzeni wirtualnej sprawia, że zaczynamy czuć się bezpieczniej przez ekranem laptopa lub smartfona niż w relacji z drugim człowiekiem. Bywa tak, że lepiej i łatwiej jest coś komuś napisać niż powiedzieć.

Skutkiem tego są powiększające się trudności w nawiązywaniu kontaktu z drugim człowiekiem i budowanie z nim silnych oraz wartościowych relacji. Czasem chcemy do kogoś podejść i zagadać, ale nie wiemy jak!

Czy istnieje jakieś rozwiązanie?

 

Tak, istnieje i o nim opowie nam w najbliższy czwartek Paweł Ślimok, toastmaster wieczoru, który przybliży nam, czym jest smalltalk, na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać oraz jak brać odpowiedzialność za relację.

Na co dzień Paweł spokojnym introwertykiem lubiącym obserwować i analizować to, co dzieje się wokół niego, by móc lepiej zrozumieć siebie, innych oraz otoczenie, w którym się żyje. Wiąże się też z jego zainteresowaniami dotyczącymi szkoleń, coachingu, doradztwa oraz, naturalnie, wystąpieniami publicznymi.

 

 

Czym jest Toastmasters?
Jest to organizacja non-profit z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca ponad 15,4 tys. klubów na świecie i ponad 332 tys. członków.

Kluby Toastmasters to miejsce spotkań najróżniejszych ludzi z najróżniejszych środowisk, z różnym doświadczeniem życiowym, wykształceniem, w różnym wieku i o często odmiennych poglądach. Niesamowita mieszanka odmienności, którą łączy jeden cel – w przyjaznej atmosferze, poprzez obejmowanie ról w klubie, ze spotkania na spotkanie stawać się lepszym mówcą i naturalnym liderem.

Każde spotkanie to świetna atmosfera, pozytywni ludzie, ogromna dawka praktycznej wiedzy – to właśnie są cechy charakterystyczne naszych spotkań 🙂

Jeśli chcesz:
– poznać ciekawych ludzi,
– nauczyć się przemawiania publicznego przed mniejszą i większą publicznością,
– rozwinąć umiejętności liderskie, w tym efektywną komunikację, organizację czasu, budowanie zespołu,
– nauczyć się prezentowania własnych pomysłów i poglądów,
– nauczyć się poprawnej struktury wypowiedzi, przekonywania innych do swoich racji, prawidłowej postawy, gestykulacji i mowy cała, używania głosu,
– rozwinąć umiejętności efektywnego słuchania oraz dawania konstruktywnej informacji zwrotnej,
– wykształcić umiejętność improwizacji, to jest to miejsce dla Ciebie!

 

Spotkanie klubu jest BEZPŁATNE i dostępne dla gości pod adresem –
ul. Wita Stwosza 7, 40-040 Katowice, Polska
(1 piętro / sala konferencyjna 110) w godzinach 18:15 – 21:15.

 

Zapraszamy serdecznie!!!