W swoim życiu spotykamy mnóstwo ludzi, których od razu lubimy i tworzymy relacje, zaś do innych podchodzimy z rezerwą obserwując ich w celu oceny, czy warto mieć z kimś takim do czynienia.

Nieraz też uczestniczymy w różnej maści sytuacji, w których radzimy sobie lepiej lub gorzej. Szybkość reagowania na nie różni się u każdego z osobna. Jedni od razu działają, zaś inni potrzebują czasu na przemyślenie, co zrobić.

Zdarza się, że otoczenie wpływa na odbiór drugiej osoby, jak i drugi człowiek może wywrzeć wpływ na nasz odbiór otoczenia, w jakim się znaleźliśmy.

 

Jak dobrzy jesteśmy w “czytaniu” ludzi, których nie znamy?

Dlaczego zdarza nam się paść ofiarą manipulacji lub kłamstwa?

Czy to prawda, że niekiedy los jest nieunikniony, poeci umierają młodo, a pewne miejsca przyciągają nieszczęścia?

Co o tym wszystkim mówi wiedza potoczna, a co naukowcy?

 

O tym dowiemy się podczas ostatniego w tym roku spotkania klubu mówców i liderów Silesia Toastmasters, którego gospodarzem będzie Paweł Stankowski.

Paweł jest pasjonatem czytania i biegania. Lubi zgłębiać działanie świata, ludzi i ekonomii. Dzięki zdobytemu wykształceniu jest psychologiem organizacji i pracy.

 

 

Czym jest Toastmasters?
Jest to organizacja non-profit z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca ponad 15,4 tys. klubów na świecie i ponad 332 tys. członków.

Kluby Toastmasters to miejsce spotkań najróżniejszych ludzi z najróżniejszych środowisk, z różnym doświadczeniem życiowym, wykształceniem, w różnym wieku i o często odmiennych poglądach. Niesamowita mieszanka odmienności, którą łączy jeden cel – w przyjaznej atmosferze, poprzez obejmowanie ról w klubie, ze spotkania na spotkanie stawać się lepszym mówcą i naturalnym liderem.

Każde spotkanie to świetna atmosfera, pozytywni ludzie, ogromna dawka praktycznej wiedzy – to właśnie są cechy charakterystyczne naszych spotkań 🙂

Jeśli chcesz:
– poznać ciekawych ludzi,
– nauczyć się przemawiania publicznego przed mniejszą i większą publicznością,
– rozwinąć umiejętności liderskie, w tym efektywną komunikację, organizację czasu, budowanie zespołu,
– nauczyć się prezentowania własnych pomysłów i poglądów,
– nauczyć się poprawnej struktury wypowiedzi, przekonywania innych do swoich racji, prawidłowej postawy, gestykulacji i mowy cała, używania głosu,
– rozwinąć umiejętności efektywnego słuchania oraz dawania konstruktywnej informacji zwrotnej,
– wykształcić umiejętność improwizacji, to jest to miejsce dla Ciebie!

 

Spotkanie klubu jest BEZPŁATNE i dostępne dla gości pod adresem –
ul. Wita Stwosza 7, 40-040 Katowice, Polska
(1 piętro / sala konferencyjna 110) w godzinach 18:15 – 21:15.

 

Zapraszamy serdecznie!!!