Każdy z nas ma to szczęście, że mógł pojawić się i żyć na tym świecie. Otrzymujemy wiele możliwości na różnych życiowych płaszczyznach. Otrzymaliśmy „w naturze” unikalne sposobności reagowania na to, co nas spotyka. Mierzymy się z codziennymi wyzwaniami. Raz przyjdzie nam coś z łatwością. Innym razem wymaga to więcej wysiłku i czasu niż sami przypuszczaliśmy. Szczególnie, jeśli wyzwania dotyczą naszych życiowych sfer.

 

Co robić, gdy nasze pomysły i dotychczas poznane rozwiązania zawodzą i nie przynoszą efektu?

 

Możemy zasięgnąć pomocy u wujka google’a. możemy poprosić o pomoc rodzinę. Możemy udać się do specjalisty o poradę. Możemy sięgnąć po szkolenia i warsztaty. Ale co robić, gdy i to nie wiele zmienia!?

 

Jeśli chcemy coś zmienić i sprawić, by nasza obecna sytuacja życiowa nabrała kolorów, poszukajmy i wybierzmy się na spotkanie społeczności zajmującą się konkretnym zagadnieniem lub obszarem życia. Wtedy zyskamy wiedzę i umiejętności, doświadczenie innych oraz nowe relacje.

 

Podczas najbliższego spotkaniu klubu Silesia Toastmasters – które poprowadzi Mirosław Grybalow – będziemy mieli okazję zapoznać się czym jest poprawa sytuacji życiowej. Dowiemy się na czym polega model ESSH i od kiedy zacznie przynosić korzyści.  Poszerzymy świadomość o możliwościach jakie daje Toastmasters.

 

Mirek pracował w kilkunastu firmach polskich i międzynarodowych. Pełnił stanowiska dyrektora strategii, audytora wewnętrznego w dużych polskich spółkach giełdowych oraz przewodniczącego rady nadzorczej w kilku spółkach przemysłowych. Przez 15 lat był siatkarzem i grał na pozycji rozgrywającego. Lubi uczyć się i uczyć innych, Czyta książki sensacyjne, historyczno-przygodowe, lecz nie gardzi filozoficznymi i poetyckimi. Poczucie szczęścia dodaje mu intensywny wysiłek fizyczny.

 

 

 

Czym jest Toastmasters?
Jest to organizacja non-profit z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca ponad 15,4 tys. klubów na świecie i ponad 332 tys. członków.

Kluby Toastmasters to miejsce spotkań najróżniejszych ludzi z najróżniejszych środowisk, z różnym doświadczeniem życiowym, wykształceniem, w różnym wieku i o często odmiennych poglądach. Niesamowita mieszanka odmienności, którą łączy jeden cel – w przyjaznej atmosferze, poprzez obejmowanie ról w klubie, ze spotkania na spotkanie stawać się lepszym mówcą i naturalnym liderem.

Każde spotkanie to świetna atmosfera, pozytywni ludzie, ogromna dawka praktycznej wiedzy – to właśnie są cechy charakterystyczne naszych spotkań 🙂

Jeśli chcesz:
– poznać ciekawych ludzi,
– nauczyć się przemawiania publicznego przed mniejszą i większą publicznością,
– rozwinąć umiejętności liderskie, w tym efektywną komunikację, organizację czasu, budowanie zespołu,
– nauczyć się prezentowania własnych pomysłów i poglądów,
– nauczyć się poprawnej struktury wypowiedzi, przekonywania innych do swoich racji, prawidłowej postawy, gestykulacji i mowy cała, używania głosu,
– rozwinąć umiejętności efektywnego słuchania oraz dawania konstruktywnej informacji zwrotnej,
– wykształcić umiejętność improwizacji, to jest to miejsce dla Ciebie!

 

Spotkanie klubu jest BEZPŁATNE i dostępne dla gości pod adresem – ul. Wita Stwosza 7, 40-040 Katowice, Polska
(1 piętro / sala konferencyjna 110) w godzinach 18:15 – 21:15.

 

Zapraszamy serdecznie!!!