Sposób, jak radzimy sobie z rzeczami, których nie możemy zmienić, jak dochodzimy do jasnych i przekonujących sądów oraz jak zdobywamy prawdziwe „zrozumienie” naszego miejsca w świecie.

To istota woli.

Wola jest dziedziną stoicyzmu, która buduje hart ducha i odporność, kształtuję cnotę i dobroć, rozwija akceptację (amor fati) i skłania do rozważań nad śmiertelnością.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stoickiej woli…

… przyjdź na spotkaniu klubu mówców i liderów Silesia Toastmasters, które poprowadzi Paweł Ślimok – niemal 4-letni członek klubu pełniący obecnie funkcję Wiceprezesa ds. PR, który niczym jak mędrzec będzie wyjmował z swej torby mądrość ukrytą w stoickiej woli.

Na co dzień, cichy i powściągliwy obserwator analizujący to, co wokół niego się dzieje. Wbrew pozorom, ciekawy ludzi. Lubi rozmowy sam na sam i w małych grupach, jednocześnie uwielbia przysłuchiwać się innym, co mają do powiedzenia. Miłośnik filmów z przesłaniem i sci-fi oraz książek rozwojowych relaksujący się przy ulubionej muzyce. Jakiej? O to możecie zapytać go sami!

!!! WAŻNA INFORMACJA !!!
To ostatnie spotkanie z cyklu spotkań z stoicyzmem, które odbywały się co kilka miesięcy w ubiegłym roku. Na zakończenie tej niemal rocznej przygody, na życzenie prowadzącego, od poniedziałku po środę będziemy publikować krótkie streszczenia podsumowujące minione tematy. Zachęcamy do bieżącego śledzenia wydarzenia 🙂

Czym jest Toastmasters?
Jest to organizacja non-profit z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca ponad 15,4 tys. klubów na świecie i ponad 332 tys. członków.

Kluby Toastmasters to miejsce spotkań najróżniejszych ludzi z najróżniejszych środowisk, z różnym doświadczeniem życiowym, wykształceniem, w różnym wieku i o często odmiennych poglądach. Niesamowita mieszanka odmienności, którą łączy jeden cel – w przyjaznej atmosferze, poprzez obejmowanie ról w klubie, ze spotkania na spotkanie stawać się lepszym mówcą i naturalnym liderem.

Każde spotkanie to świetna atmosfera, pozytywni ludzie, ogromna dawka praktycznej wiedzy – to właśnie są cechy charakterystyczne naszych spotkań 🙂

Jeśli chcesz:
– poznać ciekawych ludzi,
– nauczyć się przemawiania publicznego przed mniejszą i większą publicznością,
– rozwinąć umiejętności liderskie, w tym efektywną komunikację, organizację czasu, budowanie zespołu,
– nauczyć się prezentowania własnych pomysłów i poglądów,
– nauczyć się poprawnej struktury wypowiedzi, przekonywania innych do swoich racji, prawidłowej postawy, gestykulacji i mowy cała, używania głosu,
– rozwinąć umiejętności efektywnego słuchania oraz dawania konstruktywnej informacji zwrotnej,
– wykształcić umiejętność improwizacji, to jest to miejsce dla Ciebie!

Spotkania klubu są BEZPŁATNE i dostępne dla gości pod adresem – ul. Wita Stwosza 7, 40-040 Katowice, Polska
(1 piętro / sala konferencyjna 110) w godzinach 18:15 – 21:15.

Zapraszamy serdecznie!!!