Krakmove Toastmasters to Jesienna Konferencja Mówców i Liderów która odbyła się w dniach 17-18 listopada 2018 w Hotelu Novotel Kraków City West w Krakowie.  Zakończyła się ponad tydzień temu, a wrażenia i wspomnienia jeszcze nie opadły.

Udział w konferencji przewidywał bogatą ofertę warsztatów i improwizacji, a w szczególności konkursy mów humorystycznych i gorących pytań w językach polskim i angielskim – uważam to za doświadczenie fascynujące i godne polecenia. Goście i uczestnicy konkursów przybyli nie tylko z Polski, pochodzili również z różnych rejonów świata, jak Indie czy Pakistan. Cieszę się bardzo, że mogłam w nich uczestniczyć, z dużym zainteresowaniem i  zaangażowaniem brać udział  w przygotowanych warsztatach. Zachwycona jestem występami  toastmasterów  w obu konkursach, a warto dodać że wystąpili  także członkowie nie tylko naszego klubu Silesia Toastmasters, ale także drugiego katowickiego klubu – Silesia Speech Masters.

Na drugim miejscu w konkursie Mów Humorystycznych znalazł się Jan Pawlak (członek klubu Silesia Speech Masters), a Kamil Wieczorek (nasz Wiceprezes ds. Administracyjnych) ulokował się na trzecim miejscu w konkursie Gorących Pytań, oboje w języku angielskim.

Nasi koledzy z zaprzyjaźnionych klubów tj. Toastmasters  Częstochowa  – Justyna Walenta , zdobyła drugie miejsce w konkursie Gorących Pytań w języku polskim oraz Narcyz Dudek z klubu Toastmasters Na Szczycie z  Bielska – Białej zdobył drugie miejsce w  Konkursie  Mów Humorystycznych w języku polskim.

Mistrzynią konkursów została Justyna Lityńska (Toastmasters Kraków English Public Speaking Club), która zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Mów Humorystycznych i w konkursie Gorących Pytań w języku polskim oraz trzecie miejsce w konkursie Mów Humorystycznych w języku angielskim. Mistrzem w Konkursie Mów Humorystycznych w języku angielskim został Cyril Junior Dim z wrocławskiego klubu Toastmasters.

Członkowie naszego Klubu czyli Katarzyna Krzeszowska, Mateusz Wrona i Tomasz Drzewiecki zostali wyróżnieni odznaczeniem Triple Crown (Uzyskanie odznaczeń kompetentnego mówcy, kompetentnego lidera i zaawansowanego lidera brąz) za szczególne osiągnięcia w Toastmasters. Gratulacje i wyrazy uznania dla zwycięzców!

Organizatorzy zadbali o to, aby uczestnicy Konferencji mogli wziąć udział w rożnych  warsztatach, w języku polskim i angielskim.

Warsztaty Piotra Chimko pt. “Eldorado mówcy”, zachęcały nas, toastmasterów, do zmierzenia się z ważnym tematem: od bycia hobbystą do bycia profesjonalistą.

Następnie Aleksandra Ciemierkiewicz- Meissne – dziennikarz radiowy i logopeda, w szkoleniu „O kulturze żywego słowa w toastmasters słów kilka”,  oprócz teorii, dała nam okazję do praktyki naszej wymowy i głosu na scenie.

Paweł Kozakiewicz – „Dlaczego się nie rozumiemy”? przedstawił nam najważniejsze bariery komunikacyjne i sposoby komunikowania się.

Warsztaty autokreacji: „zacznij z przytupem! czyli jak stworzyć porywający Elevator Pitch” poprowadziły  Alina Osowska i Marlena Momot i pokazały jak zadbać o dobrą prezentację siebie i jak zbudować swoją własną markę.

„Jak zwiększyć siłę własnego głosu”, warsztaty, które poprowadził Krzysztof Prystupa, aktor i logopeda, przekazał nam wskazówki jak wzmocnić swój głos i zaproponował odpowiednie  ćwiczenia.

W czasie zjazdu toastmasterów,  przeprowadzone zostały również warsztaty w języku angielskim, m.in. przez Dyrektor Dywizji D, Olgę Turek – Wożniak, „Together? – How to build an effective team”. Te same warsztaty z tym że w języku polskim Olga przeprowadziła podczas 11-lecia naszego Klubu.

W sobotni wieczór Janek Malinowski, członek krakowskiej  grupy AD HOC, trener impro, stand-uper, zapewnił nam niesamowity spektakl improwizacji, składający się z różnorodnych, improwizowanych, krótkich form tworzonych na żywo z aktywnym  udziałem publiczności.

A widoki z 11 pietra hotelu Novotel na miasto Kraków  wraz z Kościołem Mariackim w tle oraz zorganizowane afterparty w krakowskim  klubie Poligamia  do późnych godzin nocnych, dopełniły całości  integracji Krakmove.

To był niesamowity czas! Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tym wydarzeniu!

Delegacja z naszego klubu

  Zdobywcy odznaczenia Triple Crown

 

Relację przygotowała Ilona Kowal.