Idea Wydarzenia Efekt Toastmasters

Według teorii chaosu istnieje tzw. efekt motyla. Jego teza mówi, że drganie powietrza spowodowane machaniem skrzydeł motyla może spowodować ogromny huragan po drugiej stronie kuli ziemskiej.

Nie wiemy, czy to prawda.

Wiemy jednak, że jedna mała decyzja może wpłynąć na wiele aspektów naszego życia. A tą decyzją jest wstąpienie do Toastmasters. Ten wpływ nazwaliśmy „Efektem Toastmasters”.

Efekt Toastmasters to z jednej strony droga, którą już przeszedłeś, zmiany, które w Tobie zaszły. Być może w TM poznałeś nowych przyjaciół, być może zyskałeś dużo pewności siebie podczas wystąpień, być może nabyłeś nowe kompetencje lidera.

Efekt Toastmasters to także procesy, które rozpocząłeś w swoim życiu. Być może zacząłeś przykładać większą wagę do czystości językowej, a równie prawdopodobne, że dawanie informacji zwrotnej weszło Ci w krew bardziej niż przeciętnemu Kowalskiemu narzekanie.

Efekt Toastmasters to nie tylko to, co już się stało. Efekt zmienia się:

  • z każdym spotkaniem klubu, w którym uczestniczysz,
  • z każdym konkursem, którego jesteś uczestnikiem,
  • z każdą przemową przed publicznością,
  • z każdą pełnioną funkcją na spotkaniu.

Najsilniejszym bodźcem do zmian w naszych efektach są konferencje. Dają nam wiedzę, możliwość obserwacji fantastycznych mówców oraz masę motywacji płynącej od innych ludzi.

Ta konferencja ma być inspiracją do postawienia kolejnego, bardzo świadomego kroku na drodze kreowania Twojego „Efektu Toastmasters”.

Więcej o konferencji znajdziesz tutaj

 

District Conference – Międzynarodowa Konferencja Toastmasters

W 2016r organizowana w Polsce więcej tutaj