W dniach 19-21.10.2018 r. odbyły 11 – te urodziny klubu Silesia Toastmasters połączone z Konkursem Mów Humorystycznych i Improwizacji na poziomie Area w Tarnowskich Górach.

Oto relacja jednej z uczestniczek wydarzenia Ilony Kowal:

“Pierwszy piątkowy wieczór obfitował w mnóstwo atrakcji, które zapewnili gościom organizatorzy. Jedną z nich były szybkie randki, abyśmy mogli się lepiej poznać. Wieczór  zaaranżowany był oczywiście w toastmasterowym stylu. Wykorzystując  toastmasterowe zasady  bawiliśmy się wyśmienicie, było mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji wśród uczestników.

Dodatkowe atrakcje zapewnił nam Maciej Polak z zespołu „robIM POROjekt”, który poprowadził Wieczór Improwizacji. We wszystkich zaproponowanych  improwizacjach brali udział zgromadzeni goście, przedstawiając i odgrywając scenki. Wspaniała zabawa, niesamowite pomysły występujących, a salwy śmiechu i burze oklasków trwały w nieskończoność. Rozbawione towarzystwo nie miało już sił i ochoty wychodzić nocą do proponowanego klubu Onyx w mieście.

W sobotni poranek  uczestnicy i pozostali goście brali udział w Konkursie Mów Humorystycznych w języku polskim i w języku angielskim, oraz w Konkursie Gorących Pytań, również w obu językach.

Zwycięzcą w konkursie Mów Humorystycznych w języku polskim został Narcyz Dudek z bielskiego Klubu Toastmasters Na Szczycie, natomiast najlepszą mowę w języku angielskim przygotował Jan Pawlak z katowickiego klubu Silesia Speech Masters. Na podium pojawił się również członek naszego Klubu Kamil Wieczorek, który zajął trzecie miejsce w konkursie na najlepszą mowę w języku polskim.

Jeśli chodzi o Konkurs Gorących Pytań to w języku polskim zwyciężyła Justyna Walenta z Toastmasters Częstochowa, a w języku angielskim Kamil Wieczorek z naszego Klubu. Mateusz Wrona zajął trzecie miejsce w języku polskim.

W czasie przerw między konkursami uczestnicy i goście mogli uspokoić emocje przy filiżance kawy i pysznego ciasta oraz zjeść obiad w restauracji 10 stopni w Zabytkowej Kopalni Srebra. Po zakończonych konkursach i ogłoszeniu wyników, wysłuchaliśmy  przedstawionego dla nas wykładu Anny Jędrusik-Gorzałki na temat Życia z doskonałością w tle. Zdrowy czy niezdrowy perfekcjonizm-fakty i mity.

Następnie przemieściliśmy się do domu Gwarek na krótki odpoczynek, czy spacer po mieście, a potem kolejne zajęcia.

Olga Turek- Wożniak z klubu Toastmasters Częstochowa przedstawiła dla nas warsztaty pt.”Razem? jak zbudować skuteczny zespół?”. Podczas zajęć prowadząca zaproponowała uczestnikom prace w grupach, co pozwoliło nam bardziej zrozumieć budowanie skutecznego zespołu.

Po kolacji Prezes Silesia Toastmasters Mateusz Wrona zaprosił nas na urodzinowy toast i degustację okolicznościowego tortu. Zintegrowani uczestnicy klubów w miłej atmosferze spędzili urodzinowy wieczór.

Kolejny, niedzielny dzień po śniadaniu rozpoczął się warsztatem  Ryszarda Kosowicza z Toastmasters Na Szczycie: „Dlaczego ktoś potrzebuje Twojej pracy? Dlaczego ktoś potrzebuje klubu Toastmasters?”. Łukasz Stasiak w swoim warsztacie “Właściwy dobór ludzi a sukces zespołu” zainspirował uczestników do współpracy w grze o posłańcu. W zadaniu brały udział dwie grupy, gra trwała osiem rund, jedna grupa wygrała, przybierając odpowiednią strategię. Poprzez  uczestnictwo w grze mogliśmy lepiej poznać zasady właściwego doboru ludzi, co gwarantuje osiągnięcie sukcesu przez zespół. Taki sposób prowadzenia zajęć, w którym angażuje się uczestników bezpośrednio, pozwala na lepsze przyswojenie tematu i praktyczne go przetestowanie.

Na zakończenie zjazdu, prezes Klubu Silesia Toastmasters podziękował wszystkim zebranym za udział, złożył gratulacje zwycięzcom  konkursów, podziękował klubowiczom za zorganizowanie wydarzenia i przeprowadzenia konkursów oraz zaprosił do udziału w konkursie na poziomie Dywizji, który odbędzie się w listopadzie, w Krakowie.

Moim zdaniem wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przebiegało w przyjaznej atmosferze,  a o szczegółach będziemy mogli się dowiedzieć po przeprowadzonej ankiecie wśród uczestników.”

Dziękujemy uczestnikom za udział w naszych urodzinach i zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety która da nam informację zwrotną co zrobiliśmy dobrze, a co moglibyśmy ulepszyć: https://goo.gl/forms/7tqt41Ri995r0E8I2