To był bardzo intensywny tydzień dla klubowiczów śląskiego Toastmasters.

W minioną środę Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach gościło członków Toastmasters na Śląsku, którzy wzięli udział w konkursie mów i ewaluacji w językach polskim i angielskim. Jak w każdym tego typu wydarzeniu nie zabrakło reprezentantów klubu Silesia Toastmasters, zainspirowanych uprzednim udziałem w konferencji Efekt w Warszawie.

W kategorii mów w języku polskim zwyciężył Daniel Bytomski, który okazał się bezkonkurencyjny prezentując swoją mowę pt. “Toksykologia chromu”. Najlepszym ewaluatorem tego wieczoru był Piotr Ziemski, a prawdziwego wyczynu dokonał Łukasz Stasiak, który okazał się najlepszym mówcą i oceniającym w języku angielskim. Warto wspomnieć tutaj, że konkurs zakończył się tuż przed 22, a blisko 4- godzinna rozpiętość tego wydarzenia świadczy o dużym zainteresowaniu tym ważnym dla naszej dywizji wydarzeniem.
Warto docenić zaangażowanie i współpracę członków klubu Silesia Toastmasters z organizatorem wydarzenia, którym był klub anglojęzyczny Silesia Speech Masters podczas konkursu. Obydwa kluby w skuteczny sposób współpracują na rzecz idei rozwoju umiejętności przywódczych i sztuki wystąpień publicznych, darząc się wzajemną życzliwością.

Wspomniani mówcy będą reprezentować Silesia Toastmasters jak i cały region katowicki w kolejnym etapie konkursu mów i ewaluacji w Wodzisławiu Śląskim walcząc o udział w finałowym konkursie dywizji D w Szczyrku, która odbędzie się w ostatni tydzień marca podczas konferencji On The Top na Orlim Gnieździe.

Paweł Koza

Fot. Elżbieta Baniel