Ten projekt ma na celu pomóc ci w wykonaniu zadania prowadząc małą grupę i dać ci możliwość ćwiczenia podstawowych umiejętności przywódczych.

Cel: Celem tego projektu jest doprowadzenie małego zespołu do ukończenia projektu.

Omówienie: Zbuduj zespół złożony z dwóch do czterech osób i poprowadź swój zespół do ukończenia twojego projektu. Po zakończeniu projektu wygłoś 5-7 minutowe przemówienie o tobie lub o doświadczeniu w prowadzeniu swojego zespołu. Twoja wypowiedź może być zabawna, informacyjna lub w jakikolwiek inny format, który przemawia do Ciebie. Twój projekt może być jednym z następujących elementów (koordynacja z marketingiem i public relations twojego wiceprezesa):

1. Projekt specyficzny dla klubu, taki jak zorganizowanie otwartego domu, zorganizowanie konkursu na mowę lub koordynacja kampanii budowania członkostwa.
2.
Projekt niezwiązany z Toastmasters, który pomaga zwiększyć dobro, na przykład organizowanie wolontariuszy dla organizacji charytatywnych, zbieranie żywności dla potrzebujących członków społeczności itp. (Należy pamiętać, że robisz to jako prywatna, indywidualna osoba, a nie w imieniu Toastmasters.)
3.
Projekt związany z pracą lub zespołem.

Ten projekt obejmuje:
■ Budowanie i kierowanie zespołem do ukończenia projektu
■ Mowa trwająca od 5 do 7 minut