Toastmasters Logo Color 2

 

Silesia Toastmasters klub mówców i liderów jest organizatorem spotkania demonstracyjnego w Wodzisławiu Śląskim.

Partnerem i inicjatorem tego wydarzenia jest Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim, która jest zainteresowana utworzeniem takiego klubu w swoim mieście. Katowickiemu klubowi pomagać bedą inne kluby Toastmasterowe z Bielska-Białej, Częstochowy i anglojęzycznego klubu z Katowic.

 

Temat spotkania: “Retoryka – sztuka dla sztuki, czy praktyka dla praktyki?”

 

Przez dłuższy czas wywodząca się wszak ze starożytności sztuka pięknego i dobitnego przemawiania, zwana retoryką, jawiła się już nieco zaniedbaną. Od niedawna, także w Polsce zdaje się odzyskiwać swój dawny blask i ponownie jest docenianą. Sprawność w klarownym przekazywaniu swoich myśli i potrzeb, jak i dawanie konstruktywnej informacji zwrotnej jest kompetencją zaiste istotną zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

 

W kształtowaniu i ćwiczeniu kompetencji nic tak nie pomaga jak systematyczność i praktyka. Jednym ze skutecznych miejsc na ćwiczenie swych umiejętności w zakresie przemawiania są kluby Toastmasters, kształcące mówców i liderów na całym świecie, już od niespełna 100 lat. Teraz Toastmasters wkracza także do Wodzisławia.

 

Spotkanie przeprowadzi Piotr Ziemski – wieloletni członek Silesia Toastmasters, mówca i lider zaawansowany. Zawodowo sprzedawca i trener. Umiejętności retoryczne i liderskie jak najczęściej przekłada na praktykę, częstokroć w jak najbardziej niespodziewanych sytuacjach.  

Serdecznie zapraszamy!
Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Zawodowych ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 1, 44-300 Wodzisław Śląski

Jeśli chcesz:
– poznać ciekawych ludzi,
– nauczyć się przemawiania publicznego przed mniejszą i większą publicznością,
– rozwinąć umiejętności liderskie, w tym efektywną komunikację, organizację czasu, budowanie zespołu,
– nauczyć się prezentowania własnych pomysłów i poglądów,
– nauczyć się poprawnej struktury wypowiedzi, przekonywania innych do swoich racji, prawidłowej postawy, gestykulacji i mowy cała, używania głosu,
– rozwinąć umiejętności efektywnego słuchania oraz dawania konstruktywnej informacji zwrotnej,
– wykształcić umiejętność improwizacji, to jest to miejsce dla Ciebie!

Czym jest Toastmasters?

Jest to organizacja non-profit z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca ponad 15,4 tys. klubów na świecie i ponad 332 tys. członków.

Kluby Toastmasters to miejsce spotkań najróżniejszych ludzi z najróżniejszych środowisk, z różnym doświadczeniem życiowym, wykształceniem, w różnym wieku i o często odmiennych poglądach. Niesamowita mieszanka odmienności, którą łączy jeden cel – w przyjaznej atmosferze, poprzez obejmowanie ról w klubie, ze spotkania na spotkanie stawać się lepszym mówcą i naturalnym liderem.

Każde spotkanie to świetna atmosfera, świetni ludzie, ogromna dawka praktycznej wiedzy – to właśnie są cechy charakterystyczne naszych spotkań 😉

Spotkanie klubu jest bezpłatne i dostępne dla gości.