24-05-2

Przyjdź i zobacz, jak w klubie mówców i liderów Silesia Toastmasters przełamują się ludzie. Jak pokonują swoje słabości. To niesamowite, do czego człowiek jest zdolny. Pomimo trzęsących się rąk. Pomimo walącego w klatkę piersiową serca. Pomimo załamanego głosu. Pomimo przeszywającego wzroku publiczności. I pomimo wielu innych przeciwności, Nasi członkowie przełamują się. Pokonują swoją strefę komfortu i chcą iść dalej. Przyjdź na spotkanie, a zobaczysz, jak co tydzień ktoś jest bliższy osiągnięcia swoich celów. Swoich pragnień.

Tego dnia stanie się coś jeszcze. Coś, co tylko SIEDMIU śmiałków będzie mogło doznać. Tylko raz w roku pojawia się ta szansa. Tym razem przypada to właśnie na 24.05.2018. W życiu częstokroć stykamy się z sytuacjami, w których musimy wykazać się szeroko pojętymi umiejętnościami liderskimi. Dzieje się tak w sytuacjach bardzo różnorodnych. Czasami przychodzi nam przewodzić zorganizowanemu zespołowi pracującemu nad z góry określonym projektem. Zdarza się też, że musimy spontanicznie zmobilizować okolicznych przechodniów, by pomóc ofierze wypadku.

Umiejętności liderskie przejawiają się bardzo różnie. Rzadko rodzimy się z nimi, na ogół wyzwala je w nas życie. Ale, po co czekać, aż coś Ciebie zaskoczy? Czyż nie lepiej trenować umiejętności liderskie? Tym bardziej, że nadarza się najwspanialsza do tego okazja. Raz do roku odbywają się wybory do nowego zarządu klubu mówców i liderów Silesia Toastmasters. I właśnie 24.05.2018 to się wydarzy.

Drodzy członkowie. Przed Wami stoi okazja. A jedna decyzja, może odmienić Twoje życie. Kwestia, czy zdołasz przekonać siebie? Czy przełamiesz się i pójdziesz do przodu? Miejsca w zarządzie jest tylko dla siedmiu osób. Podejmij decyzję i pokaż jak przełamujesz się na wyborach.

Szanowni goście. Przyjdźcie i poznajcie możliwości przełamywania się w Toastmasters. Najpierw usłyszycie pierwsze mowy Naszych członków tzw. „Ice Breaker”. Następnie zobaczycie jak wybieramy nowe władze. Jakie są ich zadania. I w końcu, jak siedmiu członków przełamie się lidersko i obejmie funkcje w zarządzie. Warto to zobaczyć. Warto to przeżyć, bowiem ta siódemka, mocno pójdzie do przodu przez najbliższy rok.

„Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię” – John Wolfgang Goethe

Spotkanie poprowadzi Andrzej Rataj, którego debiut w Toastmasters datuje się na rok 2014. Od tego czasu wiele się w jego życiu zmieniło na plus. A stało się tak głównie za sprawą dwóch sytuacji: wygłoszenia swojej pierwszej mowy i wstąpienia do zarządu. Właśnie te wydarzenia popchały go wyraźnie do przodu. Zatem nic dziwnego, że tematem spotkania jest „Przełam się i idź do przodu”. Gdzie będą pierwsze mowy nowych osób i gdzie odbędą się wybory do zarządu klubu mówców i liderów Silesia Toastmasters.

Czym jest Toastmasters?
Jest to organizacja non-profit z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca ponad 15,4 tys. klubów na świecie i ponad 332 tys. członków.

Kluby Toastmasters to miejsce spotkań najróżniejszych ludzi z najróżniejszych środowisk, z różnym doświadczeniem życiowym, wykształceniem, w różnym wieku i o często odmiennych poglądach. Niesamowita mieszanka odmienności, którą łączy jeden cel – w przyjaznej atmosferze, poprzez obejmowanie ról w klubie, ze spotkania na spotkanie stawać się lepszym mówcą i naturalnym liderem.

Każde spotkanie to świetna atmosfera, świetni ludzie, ogromna dawka praktycznej wiedzy – to właśnie są cechy charakterystyczne naszych spotkań 🙂

Spotkanie klubu jest BEZPŁATNE i dostępne dla gości.

Jeśli chcesz:
– poznać ciekawych ludzi,
– nauczyć się przemawiania publicznego przed mniejszą i większą publicznością,
– rozwinąć umiejętności liderskie, w tym efektywną komunikację, organizację czasu, budowanie zespołu,
– nauczyć się prezentowania własnych pomysłów i poglądów,
– nauczyć się poprawnej struktury wypowiedzi, przekonywania innych do swoich racji, prawidłowej postawy, gestykulacji i mowy cała, używania głosu,
– rozwinąć umiejętności efektywnego słuchania oraz dawania konstruktywnej informacji zwrotnej,
– wykształcić umiejętność improwizacji, to jest to miejsce dla Ciebie!