Toastmasters — Twój potencjał na drodze do olbrzymiego rozwoju
Gdy przychodzimy na spotkanie i zapisujemy się do klubu, wszystko wydaje nam się być nowe. Z czasem oswajamy się z agendą i rolami na spotkaniu. Nieśmiało zapisujemy się na pierwszą rolę oraz wygłaszamy swoją pierwszą mowę, którą z pewnością zapamiętamy już do końca życia.
Jednak czas biegnie dość szybko. Kolejne role na spotkaniu, pierwsze poprowadzenie spotkania. Wygłaszamy mowę za mową i zaczynamy rozumieć, że skuteczna mowa ciała to nasz największy dar, a bez modulacji głosem, uśpimy publiczność.
Toastmasters to nie tylko przemówienia, Toastmasters to także szlifowanie umiejętności przywódczych. Postanawiamy więc wystartować w wyborach do zarządu klubu na pozycję sekretarza, potem zostajemy wiceprezesem do spraw edukacji, aż wreszcie prezesem całego klubu.
Kadencja prezesa mija i co wtedy? Oczywiście z urzędu dostajemy pozycję byłego prezesa klubu zwaną przeze mnie żartobliwie „emeryturą”. Czy to koniec możliwości przywódczych w Toastmasters? Wewnętrzny ogień się wypalił i czas zgasić światło za sobą? A może jest coś jeszcze, co wywinduje nasze kompetencje liderskie?
Właśnie wtedy wypływamy na szerokie wody i prawdziwa przygoda dopiero się zaczyna.
Nazywam się Konrad Łebkowski. W bieżącej kadencji pełnię funkcję dyrektora rejonu D1, który obejmuje dwa kluby Toastmasters w Katowicach, klub w Częstochowie oraz w Wodzisławiu Śląskim. W organizacji jestem od czterech lat, jako aktywny członek oraz były prezes klubu Toastmasters Częstochowa. Pasjonują mnie wycieczki rowerowe po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.
Na spotkaniu poznamy, jakie możliwości rozwoju kompetencji liderskich poza klubem, daje organizacja Toastmasters International. Odkryjemy, jak wielkiej społeczności jest częścią i co ma nam do zaoferowania na arenie międzynarodowej.
__________________________

? Kiedy: 23.07.2020
⌚️ Godzina: 18:15
? On line
__________________________

? Jeśli chcesz:
– poznać ciekawych ludzi,
– nauczyć się przemawiania publicznego przed mniejszą i większą publicznością,
– rozwinąć umiejętności liderskie, w tym efektywną komunikację, organizację czasu, budowanie zespołu,
– nauczyć się prezentowania własnych pomysłów i poglądów,
– nauczyć się poprawnej struktury wypowiedzi, przekonywania innych do swoich racji, prawidłowej postawy, gestykulacji i mowy cała, używania głosu,
– rozwinąć umiejętności efektywnego słuchania oraz dawania konstruktywnej informacji zwrotnej,
– wykształcić umiejętność improwizacji,
to jest to miejsce dla Ciebie!

?Stałymi elementami naszych spotkań są:
☑️ mowy przygotowane na dowolne tematy, które pozwalają mówcom ćwiczyć umiejętności w zakresie przemówień publicznych;
☑️ Konkurs na najlepszą mowę improwizowaną (odpowiedź na nieznane wcześniej tzw. gorące pytanie”), który pozwala jego uczestnikom ćwiczyć umiejętność sensownego budowania wypowiedzi w warunkach stresowych;
☑️ Udzielanie informacji zwrotnej, w formie ocen mówców oraz osób pełniących na spotkaniu określone funkcje, które wspierają dalszy rozwój umiejętności.

? Więcej o spotkaniach naszego klubu znajdziesz na naszym profilu: https://www.facebook.com/SilesiaToastmasters/

? Zapraszamy również do naszej grupy na fb: https://www.facebook.com/groups/194645444037125/

Link do logowania na zoom: https://us02web.zoom.us/j/85821660747