„Ale dostał ripostę!”

Być może usłyszeliśmy coś takiego w swoim życiu. Być może komuś taka odpowiedź poszła w pięty. Być może nasz wszechwiedzący rozmówca nagle stracił język z ustach.

To sztuka słownej riposty.

Sama „riposta” ma dwa znaczenia:
– w szermierce jest to błyskawiczna odpowiedź na atak przeciwnika
– w rozmowach i dyskusjach jest to krótka i szybka odpowiedź na słowa rozmówcy, wykazująca się często błyskotliwością i humorem, czasami ciętym a nawet szyderczym. Umiejętność stosowania riposty słownej świadczy o żywej inteligencji człowieka.

Czujesz niedosyt? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przyjdź na spotkanie klubu mówców liderów Silesia Toastmasters i dowiedz się do czego przydaje się umiejętność ripostowania, skąd czerpać riposty, na jakie riposty uważać, by nie dostać rykoszetem. O tym i za pewne nieco więcej opowie nam Mirosław Grybalow.

Mirek ciągu 40 lat życia zawodowego pracował w 17 firmach polskich i międzynarodowych, w pięciu sektorach gospodarki (handel zagraniczny, bankowość i finanse, informatyka, budownictwo i przemysł). Był m.in. dyrektorem strategii oraz audytorem wewnętrznym w dużych polskich spółkach giełdowych oraz przewodniczącym rady nadzorczej w kilku spółkach przemysłowych. Był również wykładowcą, tłumaczem i lektorem. Poznał też smak ciężkiej pracy fizycznej i odtąd żywi dla niej wielki szacunek. Przez 15 lat był również siatkarzem, grał na pozycji rozgrywającego. Mirek lubi przed wszystkim się uczyć i uczyć innych, lubi książki sensacyjne, historyczno-przygodowe, lecz także filozoficzne i poetyckie. Intensywny wysiłek fizyczny daje mu poczucie szczęścia.

UWAGA!!!

Mirek prosi, aby przygotować się na pytanie dnia zadawane na początku spotkania:

Która riposta bardzo Ci się podoba i dlaczego? Podaj przykład.

Głupio byłoby szamotać się i nerwowo przypominać sobie jakąś ripostę – może się nie udać ?

Spotkanie klubu jest BEZPŁATNE i dostępne dla gości pod adresem –
ul. Wita Stwosza 7, 40-040 Katowice, Polska
(1 piętro / sala konferencyjna 110) w godzinach 18:15 – 21:15.

Zapraszamy serdecznie!!!