Miłość to wybór drogi miłości i wierność wyborowi.” Aureliusz Augustyn z Hippony.
Czy zawsze sposób, w jaki okazujemy miłość i sympatię jest zrozumiały dla drugiej osoby? Okazuje się, że niestety nie. Brak wzajemnego zrozumienia jest źródłem konfliktów nie tylko między partnerami w związku, ale również między przyjaciółmi czy członkami rodziny.
Gary Chapman, amerykański psychoterapeuta i antropolog, porównał sposoby wyrażania miłości do posługiwania się różnymi językami. Nieznajomość języka naszego rozmówcy może powodować wiele nieporozumień i prowadzić do kłótni oraz frustracji. Nie wszystko jednak stracone! Możemy nauczyć się rozpoznawać i „mówić” językiem miłości osoby, na której nam zależy.
Autor teorii twierdzi, że w każdym z nas znajduje się „pojemnik” na miłość. Jeśli jest on pusty – człowiek czuje się niedoceniony, odrzucony i samotny. Natomiast, gdy jest on pełny, otwieramy się na nowe wyzwania, czujemy się szczęśliwi i chętni do rozwoju.
Na najbliższym spotkaniu Toastmasters Bożena Kropiwiec przedstawi nam koncepcję 5 języków miłości, czyli zupełnie różnych sposobów wyrażania i okazywania uczuć. Zachęci nas tym samym, do dbania o uzupełnianie „pojemników na miłość” naszych bliskich.
Uwaga!
Uczestnictwo w spotkaniu grozi poprawą relacji z osobami, które kochasz!
Spotkanie klubu:
Centrum Organizacji Pozarządowych
ul. Kopernika 14, 40-095 Katowice