„Odrzuć jego wyroki, a wszystko stanie się proste… Rzeczy są takie, jakimi czyni je Twoja opinia, a ta opinia mieszka w Tobie. Możesz ją odmienić, kiedy tylko zechcesz, a wówczas granice same się wygładzą i wszystko się wyciszy: morze spokojne, niebo bezchmurne” – Marek Aureliusz, cesarz rzymski i filozof
Stres jest nielubiany jak natrętny sąsiad. Możemy chować się w domu i przez całe dnie bardzo ostrożnie się skradać, by na niego nie trafić. Prędzej czy później i tak go spotkamy.
Wielu wydarzeń i sytuacji życiowych nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a tym bardziej uniknąć. Zdarzają się nagle i nieoczekiwanie.
W dzisiejszej rzeczywistości stres może dopaść nas wszędzie.
Tym bardziej na scenie. Podczas wystąpień publicznych. Toastmaster wieczoru, Andrzej Rataj, podzieli się z nami, jak pewna „informacja” o stresie sprawiła, że na scenie czuje się o wiele lepiej. Swobodniej i z chęcią na niej staje. Bo zrozumiał coś, czego 80% ludzi nie wie o stresie.
I o tym będziemy rozmawiać na najbliższym spotkaniu Klubu Mówców i Liderów Silesia Toastmasters.
Na spotkaniu tym razem nie będzie standardowych przemówień. W zamian będzie warsztat Anny Celniaszek-Moś. Oczywiście o…stresie. Trochę od strony psychologicznej. Trochę praktycznych wskazówek dotyczących stresu. I oczywiście ćwiczenia. Pozwalające doświadczać i akomodować zdobywaną wiedzę.