„Rozszerz perspektywę, ujrzysz więcej” – przeczytał młody człowiek, trzymając w ręku jedną z książek o rozwoju osobistym, będąc w księgarni. Po chwili zamyślenia szepnął sam do siebie: „Ach, tak. To ma sens. Nie sztuką jest kurczowo trzymać się swojej jedynej perspektywy patrzenia na świat, lecz pozwolić skonfrontować ją z innymi punktami widzenia”.

Przytoczona sytuacja jest doskonałym wstępem do kolejnego tematu z cyklu „Spotkań z NLP”. O czym tym razem będzie mowa? O przeramowaniu.

Ktoś może zapytać „ok, ale co to jest?” Dobrze to zobrazuje poniższy przykład.

Jedziesz na wakacje. Masz zarezerwowany apartament z widokiem na jezioro. Przyjeżdżasz. Wchodzisz do hotelu i podchodzisz do recepcji. Prosisz o klucz i zamiast niego otrzymujesz informację, że w Twoim pokoju doszło do awarii i został wyłączony z użytku. Radość zaczyna zmieniać się w irytację. W ramach rekompensaty otrzymujesz klucz do pokoju o bardzo zbliżonym standardzie. Bierzesz klucz. Z każdym krokiem emocje powoli opadają i godzisz się z sytuacją. Otwierasz drzwi i spotyka Cię miłe zaskoczenie. Widok jest oszołamiający i nie umywa się do tego, który miał być w Twoim apartamencie. Mimo wcześniejszego wzburzenia i zawodu czujesz, że to będzie idealny urlop.

Powyższa historia pokazuje, jak mocno przywiązani możemy być do swoich wyobrażeń, które nie
umożliwiało dostrzec plusów sytuacji, aż do momentu otwarcia drzwi do pokoju.

Tym zajmiemy się podczas drugiego „spotkania z NLP”, czyli metodą przeramowania.Zapraszamy serdecznie!Poniżej przedstawiamy terminy i tematykę spotkań, które już się odbyły i które są przed nami:

  • 10 marca – „Modelowanie”
  • 31 marca – „Przeramowanie”
  • 21 kwietnia – „Pozycje percepcyjne”
  • 12 maja – „Poziomy logiczne”

Jeśli któryś z powyższych tematów zainteresował Cię, to otwórz kalendarz i wpisz datę oraz godzinę. Liczymy, że w tym dniu będziemy mogli spotkać się, chwilę porozmawiać, dowiedzieć się czegoś
więcej w temacie spotkania, wysłuchać mówców i ewaluacji i wziąć udział w warsztacie.

————————————–

Toastmaster Wieczoru:

Paweł Ślimok

Kim jest Paweł?

Bez obaw! Niebawem zdradzimy więcej na jego temat!

————————————–

? 31.03.2022

⌚️ 18:15

? Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Mikołaja Kopernika 14, Katowice

Link do wydarzenia na Facebooku: LINK