Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ na otaczającą nas rzeczywistość mają szeroko pojęte organizacje pozarządowe.
Oprócz sfery publicznej, biznesu istnieje ten trzeci sektor, który często działa społecznie i w swojej działalności jest blisko zwykłego, ludzkiego życia. Także człowieczych potrzeb czy bolączek.

Stowarzyszenia, fundacje czy inne formy działalności społecznej edukują, pomagają potrzebującym czy animują działania kulturalne.
W jakich obszarach naszego życia działają organizacje pozarządowe? Co wiąże się ze specyfiką działania non profit? Jakie są ich osiągnięcia? Z jakimi trudnościami się mierzą? O tym będziemy mówić na kolejnym spotkaniu Silesia Toastmasters.

W świat NGO zaprowadzi nas Piotr Ziemski.
Konsultant, redaktor, copywriter i trener. Współtwórca takich projektów jak Festiwal Kultury Absurdalnej Absurdalia czy Rawa River Exploration Team.
Od ośmiu lat członek organizacji Toastmasters International, mówca oraz lider zaawansowany (ACG, ALB), w latach 2015-2016 Area Director regionu śląskiego tej organizacji.
Współtworzy także alternatywną i interaktywną Grupę Forum.
Od 1 lipca 2020 roku prezes klubu Silesia Toastmasters.

? Kiedy: 3.12.2020
⌚️ Godzina: 18:15
? Online

——————————————————————–
? Jeśli chcesz:
– poznać ciekawych ludzi,
– nauczyć się przemawiania publicznego przed mniejszą i większą publicznością,
– rozwinąć umiejętności liderskie, w tym efektywną komunikację, organizację czasu, budowanie zespołu,
– nauczyć się prezentowania własnych pomysłów i poglądów,
– nauczyć się poprawnej struktury wypowiedzi, przekonywania innych do swoich racji, prawidłowej postawy, gestykulacji i mowy cała, używania głosu,
– rozwinąć umiejętności efektywnego słuchania oraz dawania konstruktywnej informacji zwrotnej,
– wykształcić umiejętność improwizacji,
to jest to miejsce dla Ciebie!
?Stałymi elementami naszych spotkań są:
☑️ mowy przygotowane na dowolne tematy, które pozwalają mówcom ćwiczyć umiejętności w zakresie przemówień publicznych;
☑️ Konkurs na najlepszą mowę improwizowaną (odpowiedź na nieznane wcześniej tzw. gorące pytanie”), który pozwala jego uczestnikom ćwiczyć umiejętność sensownego budowania wypowiedzi w warunkach stresowych;
☑️ Udzielanie informacji zwrotnej, w formie ocen mówców oraz osób pełniących na spotkaniu określone funkcje, które wspierają dalszy rozwój umiejętności.
? Więcej o spotkaniach naszego klubu i organizacji Toastmasters znajdziesz na stronie: https://www.staging.silesia-toastmasters.pl/
? Zapraszamy również do naszej grupy na fb:
https://www.facebook.com/groups/194645444037125/
Link do logowania na zoom : https://us02web.zoom.us/j/85821660747
Zapraszamy!