Jesteś zabiegana? Jesteś zestresowany? Szukasz rozwiązania codziennego problemu jak zachować spokój w dynamicznie zmieniającym się świecie? Współczesna psychologia umożliwia korzystanie z pomocy coachów i trenerów, jednocześnie niczego nie zmieni bez wykorzystania zdobytej wiedzy i narzędzi w codziennym życiu. Co zatem możemy zrobić? Dokąd i do kogo mamy się zwrócić?

Na szczęście, kiedy Ty załamujesz się i chcesz krzyczeć z niemocy są oni… Stoicy.
Antyczni filozofowie, którzy tysiące lat temu odkryli sposób na zachowanie spokoju i życie zgodnie ze swoimi przekonaniami. Możemy czerpać z ich doświadczenia i mądrości. Nieważne, czy jesteś pracownikiem korporacji, biznesmenem, politykiem, czy podrzędnym pracownikiem, rady stoików pomogą Ci zachować spokój, dokonywać mądrych wyborów, odnaleźć sens życia i poczucie szczęścia, o które wszyscy zabiegamy.
Twój umysł jest Twoim kompasem, a antyczni filozofowie są przewodnikami po niespokojnym morzu.

Łącznikiem pomiędzy współczesnością, a światem stoicyzmu będzie Paweł Ślimok. Niemal trzyletni członek klubu Silesia Toastmasters stroniący od pięcia się po stopniach drabiny ku chwale własnej i stojący z boku jak cień lub przeźroczysta zjawa obserwująca to co się dzieje wokół oraz służąca dobrym słowem, kiedy okazja taka się nadarzy. Współczesny stoik zadający pytania i poszukujący na nie odpowiedzi, by w stosownym czasie dzielić się refleksjami na temat owych pytań i odpowiedzi.