Każdy z nas, każdego dnia odgrywa wiele ról. W przenośni i dosłownie gramy cały czas.

W każdym momencie uczestniczymy w dynamicznym procesie wymiany wzajemnych sygnałów. Te, bywają transparentne jak defilada na Placu Czerwonym lub ulotne jak dotyk motyla. Raz towarzyszy im gwar niczym z Wall Street, a raz przenikają głęboką ciszą po burzy. Wzmacniają, jak i osłabiają komunikację oraz nasze relacje. Określają nasz status.

 

Nie od dziś wiadomo, że kanał komunikacji pozawerbalnej daje o wiele więcej wiarygodnych informacji niżby słowa mówione czy pisane.

 

Mowa ciała i całe nasze aktorstwo to gra, to gra statusem.

 

Czy na pewno znasz jej zasady?

Czy wiesz co, mówisz, gdy nie mówisz?

Czy wiesz, jak grają w nią inni?

 

Zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie klubu mówców i liderów Silesia Toastmasters, które poprowadzi Krzysztof Antczak.

 

Krzysiek jest kierowcą ciężarówki i improwizatorem. Pomysłodawcą jednej z pierwszych grup improwizacyjnych „Improkanapka” i duetu „Timpro”. Absolwent Politechniki Śląskiej. Na co dzień interesuje się budowaniem dobrych relacji i wpływem inteligencji emocjonalnej na życie człowieka.

 

 

 

Czym jest Toastmasters?
Jest to organizacja non-profit z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca ponad 15,4 tys. klubów na świecie i ponad 332 tys. członków.

Kluby Toastmasters to miejsce spotkań najróżniejszych ludzi z najróżniejszych środowisk, z różnym doświadczeniem życiowym, wykształceniem, w różnym wieku i o często odmiennych poglądach. Niesamowita mieszanka odmienności, którą łączy jeden cel – w przyjaznej atmosferze, poprzez obejmowanie ról w klubie, ze spotkania na spotkanie stawać się lepszym mówcą i naturalnym liderem.

Każde spotkanie to świetna atmosfera, pozytywni ludzie, ogromna dawka praktycznej wiedzy – to właśnie są cechy charakterystyczne naszych spotkań 🙂

Jeśli chcesz:
– poznać ciekawych ludzi,
– nauczyć się przemawiania publicznego przed mniejszą i większą publicznością,
– rozwinąć umiejętności liderskie, w tym efektywną komunikację, organizację czasu, budowanie zespołu,
– nauczyć się prezentowania własnych pomysłów i poglądów,
– nauczyć się poprawnej struktury wypowiedzi, przekonywania innych do swoich racji, prawidłowej postawy, gestykulacji i mowy cała, używania głosu,
– rozwinąć umiejętności efektywnego słuchania oraz dawania konstruktywnej informacji zwrotnej,
– wykształcić umiejętność improwizacji, to jest to miejsce dla Ciebie!

 

Spotkanie klubu jest BEZPŁATNE i dostępne dla gości pod adresem –
ul. Wita Stwosza 7, 40-040 Katowice, Polska
(1 piętro / sala konferencyjna 110) w godzinach 18:15 – 21:15.

 

Zapraszamy serdecznie, do zobaczenia!!!