? Nowy Rok! Nowe otwarcie! Nowe możliwości! Nowy ja! ?

Podobne hasła widzimy każdego roku na portalach społecznościowych, a także słyszymy je od znajomych. Czy jednak nadejście kolejnego roku musi znaczyć coś więcej niż tylko zmianę daty? ?

Nie musi, a nawet częstokroć nie chce. Przysłowiowi „amerykańscy naukowcy” podają, że popularne postanowienia noworoczne należą do tych, które najszybciej obracają się w niwecz. ?

Dlaczego tak się dzieje? Czyżbyśmy sami nie mieli do nich przekonania? Może składamy je tylko dlatego, że tak wypada, dlatego że inni tak czynią? ?

Co zatem z tymi postanowieniami? Może odważne decyzje należy podejmować przez cały rok, nie sugerując się tylko noworoczną datą? Wtedy gdy do nich dojrzejemy, a nie wtedy gdy ulegamy presji ich czynienia?

Toastmaster Wieczoru:

Piotr Ziemski
Konsultant, redaktor, copywriter i trener. Od ośmiu lat członek organizacji Toastmasters International, mówca oraz lider zaawansowany (DTM), w latach 2015-2016 Area Director regionu śląskiego tej organizacji. W poprzedniej kadencji Prezes klubu Silesia Toastmasters, zaangażowany w działalność organizacji pozarządowych.
————————————–
? 30.12.2021
⌚️ 18:15
? Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Mikołaja Kopernika 14, Katowice