Czy na Twoich wystąpieniach humorystycznych śmieją się tylko świerszcze? A może gdy opowiadasz dowcip, przyjaciele chichoczą trzy razy? Pierwszy gdy opowiesz, drugi gdy im dowcip wytłumaczysz i trzeci gdy w końcu zrozumieją, o co ci u licha chodziło? Jeśli uważasz, że twoje poczucie humoru można by podszlifować, zapraszamy na poświęcony temu warsztat 8 października.

Wiele osób myśli, że by stworzyć mowę humorystyczną, trzeba opowiadać o czymś śmiesznym. Szukają jakiś zabawnych wydarzeń i anegdot, z nadzieją że gdy je przedstawią przed publicznością, rozbawią ją. Wadą tego podejścia jest to, że jeśli nie dzieje się nic śmiesznego, to nie ma materiału na mowę.

Prowadzący warsztat Jan Pawlak ma inne spojrzenie na te kwestie. Uważa, że to co sprawia, że coś jest śmieszne, to sposób w jaki o tym mówimy, a zwłaszcza język jakiego używamy. Jego mowy humorystyczne były o przyjaźni, błędach poznawczych, a ta która dostała się do finału dystryktu w konkursie humorystycznym w języku angielskim 2019 r o cierpieniu.

Na warsztacie nauczysz się kilku przydatnych trików, które będziesz mógł natychmiast zastosować w swoich występach, o czymkolwiek by one nie były. W poprzedniej edycji warsztatu, w wersji angielskiej, uczestnicy przerobili na mowę humorystyczną instrukcję do pralki automatycznej. W wersji polskiej również nie zabraknie niespodzianek.

JAN PAWLAK

Jest w Toastmasters ponad 10 lat.

Specjalizuje się w mowach rozrywkowych.

– Ukończył podręczniki zaawansowane: Czytanie interpretacyjne, Mowy humorystyczne, Storytelling, Mówca zabawiający, Komunikacja interpersonalna, Mowy perswazyjne.

Największym jego sukcesem jako mówcy było dostanie się w 2019 r. do finału konkursu mów humorystycznych w języku angielskim na poziomie Dystryktu.

Prywatnie nerd uwielbiający fantastykę i gry fabularne.

-Z wykształcenia psycholog transportu.

 

? Jeśli chcesz:
– poznać ciekawych ludzi,
– nauczyć się przemawiania publicznego przed mniejszą i większą publicznością,
– rozwinąć umiejętności liderskie, w tym efektywną komunikację, organizację czasu, budowanie zespołu,
– nauczyć się prezentowania własnych pomysłów i poglądów,
– nauczyć się poprawnej struktury wypowiedzi, przekonywania innych do swoich racji, prawidłowej postawy, gestykulacji i mowy cała, używania głosu,
– rozwinąć umiejętności efektywnego słuchania oraz dawania konstruktywnej informacji zwrotnej,
– wykształcić umiejętność improwizacji,
to jest to miejsce dla Ciebie!
?Stałymi elementami naszych spotkań są:
☑️ mowy przygotowane na dowolne tematy, które pozwalają mówcom ćwiczyć umiejętności w zakresie przemówień publicznych;
☑️ Konkurs na najlepszą mowę improwizowaną (odpowiedź na nieznane wcześniej tzw. gorące pytanie”), który pozwala jego uczestnikom ćwiczyć umiejętność sensownego budowania wypowiedzi w warunkach stresowych;
☑️ Udzielanie informacji zwrotnej, w formie ocen mówców oraz osób pełniących na spotkaniu określone funkcje, które wspierają dalszy rozwój umiejętności.
? Więcej o spotkaniach naszego klubu i organizacji Toastmasters znajdziesz na stronie: https://www.staging.silesia-toastmasters.pl/
? Zapraszamy również do naszej grupy na fb: https://www.facebook.com/groups/194645444037125/
Link do logowania na zoom : https://us02web.zoom.us/j/85821660747
Zapraszamy!